... pomagamy ludziom rosnąć ...
Film + Szkolenia
Warsztaty filmowo edukacyne dla firm to bardzo atrakcyjna forma zajęć.
Oglądasz, dyskutujesz, wiesz ! |
|
I. Ile jest psychologii w Rejsie Marka Piwowskiego?
II. Demony biznesuCzy chcesz się dowiedzieć ile ma wspólnego Twoja firma z tą z filmu w reżyserii Sydneya Pollacka na kanwie powieści Johna Grishama? A może chcesz porównać relacje w Twoim zespole do tych z obrazu Glengarry Glen Ross amerykańskiej tragikomedia na podstawie sztuki Davida Mameta. Mamy nadzieje, że nie jest u Ciebie tak źle, jak w kancelarii w Adwokacie diabła filmie Taylora Hackforda z Keanu Reevesem, Alem Pacino i Charlize Theron w rolach głównych, nakręcony na podstawie powieści Andrew Neidermana. A może znajdujesz się w sytuacji Buda Foksa młodego maklera giełdowego(Wall Street), który za wszelką cenę pragnie zdobić karierę? Może ty też pracujesz u swojego bezwzględnego Gordona Gekko?
W trakcie zajęć oglądając specjalnie dobrane fragmenty filmów dowiesz się:
1.1. Ślepy jak szef 1.2. „Łubu dubu! Niech nam żyje prezes naszego klubu!” 1.3. Czy leci z nami pilot? Czyli na co komu zwierzchnik! 1.4. Masz przyjaciół? Na pewno?
2.1. Użycie manipulacji i kłamstwa dla realizacji celi biznesowych 2.2. Co byś zrobił dla pieniędzy – hierarchia wartości? 2.3. Jak korzystasz ze swojej władzy nad ludźmi?
3.1.Czy psychopata jest skutecznym biznesmenem? 3.2.Gorzej niż na arenie, czyli słówko o mobbingu. 3.3.Kiedy biznes niszczy rodzinę?
4.1. Powiedz, ile razy zbankrutowałeś, a powiewem ci kim jesteś 4.2. Jakie grupy czynników odpowiadają za powstawanie katastrof?
5.1. W poszukiwaniu straconego sensu 5.2. Skąd Twoi pracownicy wiedzą, że Ty pracujesz z sensem? 5.3. Zawał czy wylew? Czy wybór należy do ciebie?
|
III. Jak być szczęśliwym? |
|
Nie bacząc na przestrogi filozofów, kręcimy się w hedonistycznym kieracie. Wydaje się nam, że wiemy, co poprawiłoby nasz humor i gonimy za "uszczęśliwiaczami". Wierzymy, że uszczęśliwi nas drobny flirt, szklaneczka whisky, wakacje na Kanarach, zdrowie, pieniądze, więcej pieniędzy, władza, więcej władzy itd. Wierzymy również, że źródłem nieszczęścia jest to, że nie udało się nam posiąść "uszczęśliwiaczy". Czy rzeczywiście poczucie szczęścia jest wynikiem zaspokojenia pragnień? Czy trafnie przewidujemy działanie "uszczęśliwiaczy"? Każdy wie, że przewidywanie przyszłości jest trudne, a zarazem większość z nas jest przekonana, że co jak co, ale własne wybory i emocje przewidujemy trafnie. Skąd ta pewność? Wyobraź sobie, że ktoś prosi cię o odpowiedź na 11 pytań quizu, a w zamian oferuje albo batonik, albo klucz z prawidłowymi odpowiedziami. Co wybierzesz? Loewenstein, Prelec i Shotto przeprowadzili badanie w muzeum. Pierwsza grupa uczestników wybierała nagrody przed odpowiedzią na pytania, druga - po, a trzecia przed odpowiedziami przewidywała, co wybrałaby po. Ogromna większość badanych z pierwszej grupy (79 proc.) wybrała batonik. Osoby z grupy drugiej w większości (60 proc.) wybierały klucz z prawidłowymi odpowiedziami. Ci, którzy mieli przewidzieć swoje preferencje, spisali się raczej kiepsko - 62 proc. z nich przed zadaniem pytań przewidywało, że gdy je usłyszą, wybiorą batonik.
IV Trening mentalny Trening mentalny wykorzystuje teorie, zasady i techniki zaczerpnięte z psychologii, w celu poprawy poziomu osiągnięć oraz osobistego rozwoju osób uprawiających ćwiczenia fizyczne. Nowym trendem w treningu mentalnym, jest wykorzystanie mentalnej pracy z ciałem, co coraz częściej podkreślają specjaliści z zakresu psychologii sportu, zdrowia i psychosomatyki. Istota treningu mentalnego nie jest konsultacja o charakterze interwencji kryzysowej, systematyczny trening wspomagający proces rehabilitacji, odchudzania, osiągania celów wyznaczonych przez klienta. W treningu umiejętności psychologicznych prezentuje się techniki, które maja doprowadzić wykonawcę do poznania pewnych właściwości psychologicznych i opanowania sprawności ułatwiających powtórne osiągniecie takiego stanu psychofizycznego, w którym następują szczytowe osiągnięcia. Trening mentalny zgodnie z zestawieniem dokonanym przez Williamsa i Krane; a powinien wzmocnić takie aspekty jak: Samoregulacja pobudzenia Podwyższony stan pewności Wysoka koncentracja Poczucie kontroli bez jej wymuszania Pozytywne nastawienie do aktywności fizycznej Determinacja i zaangażowanie Dobry trening umiejętności psychologicznych powinien obejmować: Radzenie sobie ze stresem Budowanie pewności siebie Koncentrację Wizualizację Ukierunkowanie na cel |
|